Wyniki naboru w nowej edycji programu Walczak NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Znamy wyniki naboru do 4. edycji programu Walczak NAWA. Finansowanie otrzyma 40 laureatów, którzy wyjadą na stypendia naukowe do 12 krajów!

 

Program Walczak NAWA to znaczące wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych, a także wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy z obszaru nauk medycznych, nauk farmaceutycznych i nauk o zdrowiu.

Laureaci programu będą mogli realizować badania naukowe u boku wybitnych specjalistów w najlepszych ośrodkach medycznych na trzech kontynentach – w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Badania będą prowadzone w 12 krajach, wśród których znalazły się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Austria, Chiny, Hiszpania, Włochy, Japonia, Francja, Litwa i Słowacja.

Wnioskodawcy mogli aplikować do dowolnego ośrodka goszczącego na całym świecie, a pośród nich znalazły się tak prestiżowe uczelnie jak: Harvard Medical School,  University of Pennsylvania, University of Oxford, Stanford University School of Medicine, University of Cambridge,  University of British Columbia, University of Tokyo Hospital czy Medical University of Vienna.

Lista laureatów, którzy uzyskali finansowanie: Ogłoszenie wyników naboru nr 29/2023 dnia 7 listopada 2023 roku w programie Walczak NAWA.

 

NAWA mapa Walczak v1

 

Jak podkreśla Dyrektor NAWA, dr Dawid Kostecki – Poziom aplikacji w tej edycji programu był niezwykle wysoki - współczynnik sukcesu wyniósł 29%. Tym bardziej cieszy tak duża liczba laureatów, którzy otrzymają finansowanie, spośród których znakomitą większość stanowią doktoranci i doktorzy.

Wiele też zmieniło się w tegorocznej edycji programu – W poprzednich edycjach możliwe były wyjazdy tylko do jednego kraju, do USA. W obecnej edycji nie nakładamy na wnioskodawców żadnych ograniczeń geograficznych. Można pojechać do Austrii, Niemiec, Włoch czy Szwajcarii – tłumaczy dr Kostecki. – Dostrzegamy potrzebę kształcenia lekarzy na najwyższym, światowym poziomie, więc chcemy podążać za tymi trendami. Z wymagań polskiego oraz światowego systemu szkolnictwa wyższego zrodził się pomysł, aby podnosić nie tylko poziom internacjonalizacji, ale także profesjonalizacji kadry medycznej – dodaje dyrektor Agencji.

Czwarta edycja programu różni się również formułą wsparcia finansowego. Program zapewnia finansowanie maksymalnie do 32 000 zł na każdy miesiąc pobytu w zagranicznym ośrodku goszczącym. Na wsparcie składają się: stypendium, koszty utrzymania i zakwaterowania oraz koszty podróży. Dodatkowo doktoranci i naukowcy, którzy wybrali ścieżkę naukową i zdecydowali się na wyjazd dłuższy niż trzy miesiące, otrzymają jednorazowe wsparcie materialne w wysokości 20 000 zł.

 

NAWA wykres Walczak v1

 

Poziom aplikacji w tej edycji programu był niezwykle wysoki - linia odcięcia 89 pkt., współczynnik sukcesu 29%.

 

Program im. prof. Walczaka, realizowany we współpracy z Agencją Badań Medycznych (ABM), finansowany z dotacji Ministerstwa Zdrowia, umożliwia rozwój kompetencji zawodowych i naukowych, a także zdobycie doświadczenia i kontaktów w międzynarodowym środowisku naukowym.

Profesor Franciszek Walczak przez wiele lat kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Aninie. Słynie m.in. z wykonania pierwszej w Polsce ablacji RF u dorosłego (1992) oraz u dziecka (1994). Uznawany jest za nestora polskiej elektrofizjologii. Był autorem i współautorem ponad 200 publikacji oraz współautorem wielu monografii. W trakcie swojej kariery współpracował z kadrą naukową na całym świecie (prof. M. Haissaguerre, prof. K.H. Kuck, prof. W. Stevenson).

 

Gratulujemy laureatom, a tych z Państwa, którzy w tej edycji nie otrzymali finansowania zachęcamy do składania wniosków w kolejnej edycji, która zostanie ogłoszona już na koniec października br.

 

Udostępnij