Program Lektorzy - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA współpracuje z zagranicznymi akademickimi ośrodkami nauczania języka polskiego w oparciu o umowy międzyrządowe i porozumienia międzyresortowe. W zawieranych przez Polskę umowach i porozumieniach międzynarodowych w sprawie współpracy w dziedzinie edukacji i kultury znajdują się zapisy o wzajemnej promocji, upowszechnianiu i rozwijaniu współpracy dotyczącej nauczania języków obu stron podpisujących umowę. Nawiązywanie kontaktów i realizacja współpracy zgodnie z zapisami ww. umów odbywa się za pośrednictwem polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych.

Formą współpracy z zagranicznymi ośrodkami akademickimi, w których istnieją katedry lub lektoraty języka polskiego, jest przede wszystkim kierowanie do nich lektorów języka polskiego, zgodnie z określonym przez te uczelnie zapotrzebowaniem. Zasady kierowania lektorów na najbliższy rok akademicki (2019/2020) reguluje Regulamin Programu 

 

 

Szczegółowe informacje dla wnioskodawców:

Barbara Gołębiowska, Pion Języka Polskiego

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 22-390-35-48

Udostępnij

Menu