Informacje dla wnioskodawców - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Komunikat-ws-zakonczenia-naboru-wnioskow-w-ramach-programu

Komunikat-w-sprawie-opodatkowania-stypendiow-wyplacanych-w-Programie-PROM

Komunikat-w-sprawie-kadry-akademickiej-w-PAN

 

Ogłoszenie wyników naboru w Programie PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej informuje, że w wyniku postępowania selekcyjnego dla wniosków składanych w naborze o udział w programie PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej, zgodnie z art. 25 ustawy o NAWA, w dniu 27 września 2018 roku zatwierdzona została lista podmiotów, które otrzymały środki finansowe w Programie PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Lista podmiotów dostępna jest tutaj.

Spośród 32 wniosków złożonych w ramach naboru, w wyniku oceny formalnej zatwierdzonych do dalszego etapu oceny merytorycznej zostało 30 wniosków. W wyniku oceny merytorycznej na liście umieszczono 30 projektów dofinansowanych na kwotę 19 653 600,83 zł.

Decyzje o przyznaniu środków finansowych będą sukcesywnie przesyłane Wnioskodawcom w systemie teleinformatycznym NAWA.

Program PROM umożliwia doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza UE, poprzez międzynarodową wymianę stypendialną. NAWA  finansuje wybrane projekty uczelni oraz jednostek naukowych prowadzących kształcenie oferujące stypendia na pokrycie kosztów związanych z uczestnictwem doktorantów i kadry akademickiej w krótkich formach kształcenia (trwających od 5 do 30 dni) o międzynarodowym charakterze. Do krótkich form kształcenia zalicza się: prowadzenie zajęć dydaktycznych, udział w konferencjach, szkołach letnich/zimowych, kursach, warsztatach, stażach i wizytach studyjnych.  Stypendia mogą być również przeznaczone na pobyt związany z pozyskiwaniem materiałów do pracy dydaktycznej lub naukowej, nabyciem umiejętności obsługi unikatowej aparatury badawczej lub zwiększeniem umiejętności  związanych z przygotowaniem międzynarodowych wniosków grantowych.

 

Szczegółowe informacje dla wnioskodawców:

Anna Balcerzak-Raczyńska, Pion Programów dla Instytucji

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 22-390-35-43

Udostępnij

Menu