European University for Customised Education - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 

EUNICE

 

Okres realizacji
2020-2023

 

Budżet:
6 250 000 EUR

 

Członkowie sojuszu

 

  • Politechnika Poznańska
    Polska – koordynator sojuszu
     
  • Brandenburski Uniwersytet Techniczny
    Niemcy
     
  • Uniwersytet w Kantabrii
    Hiszpania
     
  • Uniwersytet w Katanii
    Włochy
     
  • Uniwersytet w Mons
    Belgia
     
  • Politechnika Hauts-de-France
    Francja
     
  • Uniwersytet w Vaasie
    Finlandia
     
  • Uniwersytet w Karlstad
    Szwecja
     
  • Instytut Politechniczny w Viseu
    Portugalia
     

 

O sojuszu

 

Uniwersytet Europejski EUNICE na początku skupiał 7 publicznych uniwersytetów zlokalizowanych w 4 europejskich regionach:

  • Europie Środkowej i Wschodniej (Politechnika Poznańska – lider sojuszu),
  • Europie Północnej (Uniwersytet w Vaasie),
  • Europie Południowej (Uniwersytet w Kantabrii  i Uniwersytet w Katanii )
  • oraz Europie Zachodniej (Uniwersytet w Mons, Politechnika Hauts-de-France i Brandenburski Uniwersytet Techniczny).

W 2022 r. sojusz został powiększony o 3 nowych członków: Instytut Politechniczny w Viseu, Uniwersytet Peloponeski, Uniwersytet w Karlstad.

 

 

Z perspektywy studentów EUNICE to wyjątkowe miejsce, w którym dostosowany do potrzeb program studiów pozwala im pozytywnie odpowiedzieć na obecne i przyszłe wyzwania rynku pracy. Uzupełnienie tego poprzez doskonałą infrastrukturę i zaawansowane rozwiązania technologiczne sprawia, że studia mogą być fascynującą przygodą, a rozwój tożsamości europejskiej jest niewątpliwie wielką wartością dodaną.

 

Zadania, za które odpowiada Politechnika Poznańska

 

 

PUT logo

 

Politechnika Poznańska, jako lider projektu, odpowiada za pakiet roboczy nr 1 (WP1) Management (Zarządzanie). Działania prowadzone przez polską uczelnię obejmują zarządzanie całością projektu i jego realizacją, organizowanie spotkań na poziomie międzyuczelnianym, reprezentowanie całego sojuszu na wydarzeniach krajowych, a także na poziomie Komisji Europejskiej.

 

 

Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić cały świat jednego człowieka.

prof. Paweł Śniatała,
koordynator projektu EUNICE na Politechnice Poznańskiej

 

 

 

EUNICE w programie „Solidarni z Ukrainą”

 

W ramach sojuszu EUNICE realizowany jest pakiet roboczy nr 2 (WP2) Virtual Interactive Social European University, którego cel stanowi wspieranie procesu dydaktycznego. W ramach WP2 powstają m.in. wirtualne kursy tematyczne w języku angielskim, które udostępniane są wszystkim uczelniom partnerskim EUNICE. Natomiast w efekcie programu „Solidarni z Ukrainą” opracowane zostaną innowacyjne materiały dydaktyczne, tj. podręcznik zawierający terminologię techniczną z obszaru inżynierii mechanicznej, innowacyjny podręcznik opisujący zagadnienia grafiki inżynierskiej i zawierający modele rozszerzonej rzeczywistości oraz filmy dydaktyczne objaśniające zasady działania mechanizmów w obszarze inżynierii mechanicznej.

 

 

 

Together we can do more for science, technology, engineering, and education – to motto ukraińskiej konferencji DSMIE, która połączyła w 2018 r. naukowców z Polski oraz Ukrainy i zapoczątkowała powstanie zespołu wspólnie realizującego niniejszy projekt.

 

Dofinansowanie NAWA:
520 870,00 zł.
 

 

Ukraińska uczelnia partnerska uczestnicząca w projekcie Umocnienie współpracy naukowej Politechniki Poznańskiej oraz Sumskiego Uniwersytetu Państwowego w obszarze inżynierii mechanicznej:

 

  1. Sumski Uniwersytet Państwowy

 

Koordynator projektu EUNICE na Politechnice Poznańskiej

 

prof. Pawel Sniatala

 

prof. Paweł Śniatała

otrzymał tytuł mgr inż. z telekomunikacji oraz informatyki, a także tytuł doktora z mikroelektroniki, wreszcie stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie elektroniki (2016) – wszystkie na Politechnice Poznańskiej.

W latach 1998-2002 pracował na Wydziale Inżynierii Komputerowej w Rochester Institute of Technology (USA). Następnie wrócił na Politechnikę Poznańską, by objąć stanowisko prodziekana ds. współpracy z przemysłem na Wydziale Informatyki.

W 2020 r. awansował na stanowisko prorektora ds. współpracy międzynarodowej.

Ukończył również międzynarodowe studia MBA we wspólnym programie George State University i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Angażuje się w projekty badawcze związane z obszarem e-zdrowia. Obecnie zaangażowany jest w projekt H2020 „CAncer PAtients Better Life Experience”.

Był profesorem wizytującym i prowadził kursy i wykłady na wielu uczelniach poza Polską, w tym w: USA, Portugalii, Peru, na Tajwanie. Jest autorem i współautorem 90 artykułów, w tym 2 monografii.

W znacznym stopniu przyczynił się do sukcesu Politechniki Poznańskiej, zostając członkiem i liderem Uniwersytetu Europejskiego EUNICE.

 

Więcej o EUNICE:

https://www.put.poznan.pl/eunice

https://eunice-university.eu/

 

 

Udostępnij